Patent Sorgulama

Ücretsiz Patent Sorgulama

Patent sorgulama yada patenti alma icad edilen bir malın tescillenmesi anlamına gelmektedir. Patent tescili yaptığınız malın tüm hakları tescil işlemini gerçekleştiren kişi veya firmaya ait olmaktadır. Bundan sonra ki süreçte bu icada ait tüm haklara siz sahip olacaksınız. Sizden habersiz olarak hiçbir kişi ya da kurum tarafından bu ürün üretilemez, satılamaz.

Patent SorgulamaUnutmamalısınız ki bir ürünü icad etmek onun sahibi olduğunuz anlamına gelmez. Bir icadı ilk üreten değil ilk koruma altına alana söz sahibi olacaktır. Bu nedenle icadınızdan kimseye bahsetmeden önce patent sorgulama ve tescil işlemlerinizi tamamlamalısınız.

Patent işlemleri ve patent tescili hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Online Patent Sorgulama

Halkımız tarafından her ne kadar marka patent benzer görülse de çok farklı 2 kavramdır. Marka tescili bir ismi, logoyu koruma altına alır. Patent tescili ise bir icadı koruma altına almaktadır. Bir buluşun patent sayılabilmesi için daha önce tescillenmiş benzerinin olmaması gerekmektedir. Unutmayınız icad eden değil tescilleyen hak sahibi olur.

Marka Patent SorgulamaTescilli bir patent ile sektörde söz sahibi olabilirsiniz. Haksız rekabetin önüne geçerek size ait olan bu ürünün başka kişi yada kurumlar tarafından izinsiz olarak kullanılması engelleyebilir. Bu engelleme ayrıca haksız rekabet ve haksız kazancında önüne geçecektir.